כלים לכל מנהל מוצר או יזם

עבודתם של יזמים ושל מנהלי מוצר קשה וארוכה היא, במיוחד כאשר הרבה פעמים הם אחד. אז למה לא להקל על עצמנו ולהשתמש בכלים אשר ייאפשרו לנו להיות טובים יותר, חדים יותר ובעיקר יעילים יותר. לפניכם רשימה של 5 כלים שנאספו מתוך ניסיון אישי ובחינה של הכלים השונים המוצעים בשוק. הכלים מסודרים בסדר השימוש הסביר, החל משלב הרעיון (מוזמנים לקרוא את המאמר יש לי רעיון לסטארטאפ. מה עושים עכשיו?) ועד שלב האינטראקציה עם המשתמשים והלקוחות במטרה ללטש את המוצר ולעבור לשלב ה Conversions(יאיי!).

 

XMind | כלי לניהול רעיונות ומפות דרכים

כלים למנהל מוצר | XMind תוכנת ליצירת Mind Maps - סקירה באתר Ustart

השלב הראשון בכול תהליך מוצרי הוא שלב העלאת הרעיונות וגיבוש הקונספט למוצר או פיצ'ר שאנחנו מפתחים. אחד הכלים שאני אישית מאד אוהב הוא XMind אשר נותן גם בגרסתו החינמית כלי Mind Map מעולה. באמצעות XMind ניתן לתרגם רעיונות ומבנים רעיוניים שונים לתצוגה וויזואלית פשוטה מאוד ונוחה מאוד להתמודדות. מנהלי מוצר מקבלים דרישות ממספר רב של מקורות ולכן כלי שמאפשר סידור וויזואליזציה פשוטה של הדברים – יתרון משמעותי.

 

Aha! | כלי לניהול Product Roadmap

כלים למנהל מוצר | Aha.io כלי לניהול מפת דרכים למוצרים - סקירה ע"י Ustart

Aha.io מאפשר למנהל המוצר לנהל את כלל הדרישות, היעדים ולגבש מפת דרכים שלמה למוצר בצורה קלה ומשותפת. באמצעות Aha ניתן לנהל עבודת מוצר שלמה בצורה מקצועית אשר משתפת את כלל צוותי הביצוע הכוללת יעדי ביצוע ומתאימה מאוד ל Scrum (מוזמנים לקרוא את ניהול מוצר ועבודת צוות בשיטת Scrum) . הכלי בעל אינטגרציה נוחה ל Jira ו Github והממשק עצמו נוח מאוד (לאחר עקומת למידה קצרה). המחירים נעים מחבילה של $59 למשתמש (שמתאימה למרבית המשתמשים)  ועד $149 – ממליץ בחום לחפש הנחות שונות שמסתובבות ברשת.

 

UXPin | יצירת Wireframes בקלות

כלים למנהל מוצר | UXPin כלי ל Wireframing - סקירה ע"י UStart

הצורך בכלי ל Wireframe כמנהל מוצר הוא מאוד בסיסי. אז נכון שניתן לעשות Wireframe בצורה הקלאסית על דפי נייר ותוכנות כמו Adobe InDesign אבל UXPin הוא זול יותר ונותן תמורה טובה עבור הכסף. הממשק נוח לעבודה, מציע את כלל המרכיבים שמנהל מוצר זקוק להם בעבודה אל מול מעצבים וכמו שנכתב בשורה למעלה – נותן תמורה טובה לכסף. המחירים מתחילים מ $19 לחודש.

כלים נוספים שכדאי למנהל מוצר לבחון בתחום – Balsamiq ו Justinmind

 

Mixpanel | אנליטיקס למוצרי מובייל 

כלים למנהל מוצר | Mixpanel כלי לניתור אחר מוצריי מובייל - סקירה ע"י Ustart

לאחר השקת המוצר, אחד הדברים החשובים ביותר הם המספרים. במקום להתחיל לבנות מערכות מעקב במאגר נתונים או לחילופין לפנות לכלים יותר מסובכים כמו Google Analytics (שכבודו במקומו מונח) אפשר להשתמש ב Mixpanel. כלי מעקב/סטטיסטיקות שימוש אשר מוצע בשיטת Drag And Drop ללא סיבוכים מיותרים ועם השקעה מינורית בהטמעה. באמצעות Mixpanel ניתן לבנות פאנלים ולעשות סגמנטציות על כל אלמנט שבמעקב בצורה קלה. מידע זה יוכל לשמש אותכם בתהליך קבלת ההחלטות ברמה המוצרית ע"י הבנה עמוקה יותר של קהל המשתמשים שלכם. מומלץ למוצריי מובייל.

 

Intercom | פתרון לתקשורת עם משתמשים

כלים למנהל מוצר | Intercom פלטפורמה לתקשורת עם המשתמשים - סקירה ע"י UStart

 

Intercom.io מציעה שורה של מוצרים אשר נותנים פתרון מלא לתקשורת מקוונת בינכם לבין המשתמשים – CRM Next Generation. שליחת מיילים אוטומטיים באמצעות Events מוגדרים מראש, שליחת מיילים על פי סגמנטציה אוטומטית (למשל על פי Engagement), פיצ'ר של Live Chat באתר שמאפשר אינטרקציה ישירה ועוד. הקסם ב Intercom הוא באינטגרציה המאוד קלה ביחס למתחרים אחרים בשוק. למה זה רלוונטי למנהל מוצר? היכולת לתקשר בצורה ישירה וחכמה עם משתמש הקצה מאפשרת תהליכי אופטימיזציה מהירים מאוד לכל מוצר ובעלויות נמוכות יותר. המחירים מתחילים מ $49 לחודש וישנה חבילה של $57 לחודש לשלושה מארבעת המוצרים.

Previous post

4 שיעורים שעסק קטן יכול ללמוד מסטארטאפים

Next post

5 ספרים שכל יזם צריך לקרוא | דצמבר 2015

No Comment

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>